USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Machupicchu Boutique Hotel Machu Picchu Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Machupicchu Boutique Hotel

Förhandsbokning
2026-09-26
2026-09-27

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

7

Machupicchu Boutique Hotel 2*


Machupicchu Boutique Hotel ligger mindre än 6 minuters promenad från Machu Picchu Hot Spring och 450 meter från Stadium.

Machu Picchus centrum kan nås på 30 minuters promenad. Detta 2-stjärniga hotell erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Los Jardines de Mandor (4 km) och Machu Picchu (2 km). Gästerna kommer att uppskatta hotellets läge invid Mercado Central. Machupicchu Boutique ligger 350 meter från Plaza Manco Capac och 300 meter från busshållplatsen to Machu Picchu.

En läcker frukost serveras dagligen. Casa Blanca Restaurant, som är belägen ganska nära detta hotell, erbjuder peruanska rätter.

  • Lokala sevärdheter
  • Santuario Historico de Machu Picchu
    2,3 km
  • Bus Stop
    300 m
  • Plaza Manco Capac
    250 m
  • Ministry of Culture
    250 m
  • Iglesia Virgin del Carmen
    250 m
  • Mariposario of Machu Picchu
    1,5 km
  • Putucusi
    1 km
  • Stadium
    250 m
  • Estacion Peru Rail a Hidroelectrica
    350 m
  • Flygplatser
  • Machu Picchu
    9 km
  • Tågstationer
  • Train Station
    300 m

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Gratis internetanslutning
  • 24-timmars reception

På rummet

  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Hotellregler

Incheckning: från 08:30 till 13:30
Utcheckning: från 02:00 till 13:00
  • Information om extrasängar
  • En barnsäng är tillgänglig för alla barn under 2 år för us$ 25 per person och natt.
  • Alla barn upp till 12 år kan sova i extrasäng för us$ 25 per person och natt.
  • Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från Machupicchu Boutique Hotel?

    Det tar 30 minuter till fots att komma från Machupicchu Boutique Hotel till centrum.
  • 🕗

    Vad är det senaste vi kan checka ut på det 2-stjärniga Machupicchu Boutique Hotel?

    Gäster på det 2-stjärniga Machupicchu Boutique Hotel måste checka ut vid 13:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på Machupicchu Boutique Hotel?

    Det genomsnittliga rumspriset på Machupicchu Boutique Hotel är 78$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på det 2-stjärniga Machupicchu Boutique Hotel?

    På det 2-stjärniga Machupicchu Boutique Hotel kan gästerna välja mellan Deluxe Trebäddsrum, Deluxe Tvåbäddsrum och Stort rum.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-09-26
2026-09-27

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Machupicchu Boutique Hotel, Peru

Ave Pachacutec 800, Aguas Calientes, Machu Picchu, Peru

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © machu-picchu-hotels.net

All rights reserved